چگونه خودمان را باور کنیم ؟

چگونه خودمان را باور کنیم ؟ مسئله مهمی برای رسیدن به اهداف و آرزوهایی که در سر داریم  است که در این مقاله می خواهیم به طور مفصل به آن بپردازیم. اگر شما هم مثل من هستید و می خواهید خودتان را باور داشته باشید تا به موفقیتهای چشم گیر برسید این مقاله را تا آخر مطالعه کنید و نکاته گفته شده را در زندگی خود اجرائی کنید.
در ادامه راجع به عوامل بسیار کاربردی که باعث می شود ما خودمان را باور کنیم ؟ پرداخته می شود.
مطالبی در مورد اینکه چگونه توانایی های خود را باور داشته باشیم و در مسیر درست گام برداریم و احساس خوب داشته باشیم. راههایی برای خاموش کردن ذهن هنگام منحرف شدن از مسیر را مطزح می کنیم تا در مسیر رسیدن به اهداف دچار شک و تردید یا خستگی نشوید.

چگونه خودمان را باور کنیم ؟

چگونه خودمان را باور کنیم ؟ سوالی است که خیلی ها از من می پرسند و به نظر من راههایی که باعث می شوند خودمان را باور داشته باشیم ؟ و من خودم در زندگی ام اجرا کرده ام را در ادامه مطرح کرده و به طور مفصل راجع به آنها توضیح می دهم.
با اقداماتی که انجام می دهیم و نتایج حاصل از اون اقدامات ما خودمان را باور می کنیم و برای خودمان ارزش و لیاقت قائل می شویم.

احساس لیاقت داشته باشید

وقتی خودمان را باور کنیم جهان به این شهامت و شجاعت ما پاداش می دهد و لاجرم در مسیر صحیح و دلخواه قرار می گیریم.
احساس لیاقت یعنی خودتان را دست کم نگیرید و خودتان را لایق آنجه می خواهید بدانید چون اگر خودتان برای خودتان ارزش قائل نیستید و خودتان را لایق آنجه می خواهید نمی دانید چطور می خواهید دیگران برایتان  ارزش قائل باشند.
من بعضی ها را دیده ام که ورده زبانشان این جمله است که من کوچکتر از اونی هستم که به فلان هدف یا خواسته برسم، یعنی نه تنها خودشان را باور ندارند بلکه با کلام خود دارن به خودشان صدمه می زنند.
در صورتی که انسان اشرف المخلوقات است و لایق بهترین زندگی است اگر بخواهید و احساس لیاقت بکند جهان به آن درخواستش پاسخ می دهد و اگر احساس خوبی داشته باشید آن خواسته را دریافت می کند.
مهم نیست که دیگران چه فکری در مورد ما می کنند ولی اهمیت زیادی دارد که خودمان چه فکری در مورد خودمان می کنیم تا خودمان را باور کنیم.

توانایی های خود را باور کنید

لطفا این سوال را از خود بپرسید و برای چند دقیقه به این سوال فکر کنید، من چه توانایی هایی دارم؟ قطعا اگر تمرکز کنیم و توانایی های خود را بنویسیم متوجه می شویم که توانایی های زیادی داریم که بدون استفاده مونده یا خودمان آنها را ناچیز می دانید و اصلا از آنها استفاده نمی کنیم، در صورتی که بقیه با حداقل امکانات و توانایی ها خالق زندگی و رویاهای خود شده اند.
برای اینکه خودمان را باور کنیم باید به توانایی های خود توجه ویژه کنیم و بخاطرشون از خداوند سپاسگزار باشیم و اگر به مهارتی علاقه داریم بریم دنبالش و با قدرت اون رو یاد بگیریم.

حرکت در مسیر درست

حرکت در مسیر درست یکی دیگری از کارهایی است که باید برای باور کردن خود و ارتقاء خودباوری انجام دهیم. ولی مسئله مهم اینجاست که چگونه متوجه می شویم که در مسیر درست حرکت می کنیم؟ و راهی که داریم میریم درست است؟ 
از طریق احساسمان متوجه این مسئله می شویم که در مسیر درست قرار داریم یا خیر. احساس خوب یعنی از درون آروم هستیم و توکلمان بر روی خداوند است.
وقتی در مسیر درست هستیم احساسمان خوب  است و وقتی احساسمان خوب است همه چیز به خوبی پیش می رود طوری روزهای اول خودمان غافلگیر می شویم.
در این شرایط باید دست به قلم شویم و از خداوند بخاطر این احساس خوب تشکر کنیم تا نعمتهای بیشتری وارد زندگیمان شود.

آرام باشید و عجله نکنید

حتما شما اشخاصی را دیده اید که همیشه آروم هستند طوری که بشون میگیم دنیا رو آب میبره شما رو خواب میبره، همیشه ریلکس هستند و شرایط طوری براشون پیش میره که به هرآنچه می خواهند می رسند.
وقتی آروم باشیم و عجله نکنیم یعنی خودمان را باور داریم و در مسیر درست قرار گرفته ایم.
پاداش آرام بودن و عجله نکردن موفقیتهای بیشتر، ارتباط خوب با اطرافیان، انجام صحیح کارها و … است.

درخواست راهنمایی و هدایت از خداوند

حتما شما هم این مسئله را شنیده ای که با خدا باش و پادشاهی کن. این جمله توی زندگیم غوقایی به پا کرد و از وقتی این باور را در خودم ایجاد کردم که با خدا باش و پادشاهی کن تونستم شرایطی که توی زندگیم اتفاق میفته رو بهتر مدیریت کنم.
ما تا زمانی که در مسیر درست حرکت کنیم خداوند ما را به راه درست هدایت می کنه و در مسیر موفقیت تمام قد به کمک ما میات و برامون مسیرمون رو هموار می کنه این اتفاقیه که بارها و بارها در زندگی ام افتاده طوری که اشک در چشمانم جم شده و شروع به سپاسگزاری از خداوند کرده ام.
مسیر خداوند مسیر آرامش، آسایش و راحتی  است.

ورودی های ذهن تان را کنترل کنید

کنترل ورودهای ذهن یکی دیگری از مهارتهای حیاتی در زندگی هر فرد موفق است. خواهشا با کسی بحث نکنید، نخواهید زندگی کسی را تغییر دهید با افراد منفی همراه نشوید چون این مسائل در طولانی مدت باعث می شود از هدفتان دلسرد شوید.
نکته مهم اینجاست اگر از شما سوال کردن حتما به آنها جواب بدهید و تجربه ای که در این مسیر بدست آورده اید را با آنها ب اشتراک بگذارید.
وقتی ورودی ذهنتان را کنترل می کنید همیشه آرام و راحت هستید.
انرژی خود را برای فکر کردن به مسائل حاشیه ای حدر نمی دهید، و شادی را از آن خود می کنید.

توجه به نکات مثبت زندگی

کسی که خودش را باور دارد می خواهد در مسیر درست گام بردارد به نکات مثبت زندگی توجه می کند چون این کار باعث خلق آرزوها و اهداف می شود، و انرژی بیشتری جهت ادامه مسیر به آن می دهد.
توجه به نکات مثبت زندگی یعنی هر اتفاقی که توی زندگیمون میفته حتی به ظاهر کوچه راجع به آن سپاسگزار باشیم، به آن فکر کنیم، بنویسیم، با خومان یا کسی که در مسیر درست قرار دارد صحبت کنید و آن اتقاق را تایید کنیم تا اتفاقات خوب بیشتری در زندگیمان برایمان اتفاق بیفتد.
چگونه خودمان را باور کنیم ؟ بستگی به باورهایمان راجع به خودمان دارد و توجه به نکات مثبتی که حاصل ایجاد آن باورهاست دارد.

خوشحال میشم نظر یا سوالتان را در زیر همین مقاله برای بنویسید!
ابراهیم سواری 

برچسب ها
دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *